Vi søger ny projektkoordinator

Skibby Aktive er i rivende udvikling og søger snarest en ny projektkoordinator til en deltidsstilling på ca. 15 timer om ugen. Foreningen arbejder dog hårdt på at kunne tilbyde en 30 timers stilling indenfor en overskuelig fremtid.

Skibby Aktive er en forening, der arbejder for at styrke udviklingen af handel, erhverv, kultur, fritid og turisme til gavn for hele Hornsherred Syd. Det visionsmæssige grundlag for Skibby Aktive er, at et levende lokalsamfund skabes af aktive borgere. Vores lokalsamfund skal være et attraktivt og levende sted at arbejde og bo – nu og i fremtiden.

Din opgave bliver at koordinere og udvikle aktiviteter under Skibby Aktive med henblik på at styrke og udvikle hele området. Det sker i et bredt samarbejde med øvrige foreninger, Frederikssund Kommune og Nationalpark Skjoldungernes Land. Herunder består dit arbejde i at:

  • sikre overblik, koordinering af og fremdrift i arbejdsgrupper under Skibby Aktive
  • udvikle og styrke foreningens organisering
  • koordinere og understøtte samarbejdet mellem foreningen og foreningens samarbejdspartnere
  • arbejde med at styrke og markedsføre området
  • medvirke til at sikre, at udvikling involverer og tilgodeser flest mulige borgere

Din ansøgning står stærkt, når du:

  • har stærke kommunikations- og samarbejdsevner
  • besidder evnen til at motivere og engagere
  • har lyst til både at igangsætte, administrere og gennemføre initiativer
  • er god til at prioritere opgaver samt arbejde struktureret og selvstændigt
  • evner at tænke helhedsorienteret og visionært

Vi tilbyder fleksibel arbejdstid, arbejdet med at styrke og udvikle en spændende forening og arbejdet med at understøtte en masse ildsjæles store engagement. Arbejdspladsen ligger i Visionscenteret, Bymidten 10, 4050 Skibby. Er du interesseret, kan du sende ansøgning til vores bestyrelsesformand, Hans-Martin Madsen: hansmartin@pc.dk. Ansøgningsfrist: 8. september. Læs mere om foreningen: www.skibbyaktive.dk eller følg os på: www.facebook.com/SkibbyAktive.dk

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *